Illustration

Історії своїх є по-своєму особливі, бо розповідають не лише про унікальні українські бренди та вироби, а й мають певну місію. Такою і є наша нова історія про родинний бренд IDEIA, який народився десяток років тому у Миколаєві.

Родинна ідея турботи про ваш сон

Бренду IDEIA у липні минулого року виповнилось 15 років, але не було святкового декору, розіграшів, вітань. Адже підприємство знаходиться в
Миколаєві, а влітку це була лінія фронту. Фабрику, на якій сьогодні відшивається вся продукція торгової марки, заснувала Олена Саф’яненко ще у 1997 році. А вже коли підросли її діти Андрій та Олена, вони підхопили паросток мами, так було і створено IDEIA і багато років родина працює спільно.

Ми продовжумо збирати історії українських виробників на Шафі для проекту "Історії своїх",розкажіть свою історію і можливо наступний випуск буде про вас

Мирні часи – розвиток заради кожного клієнта

Родинний бізнес було започатковано в Миколаєві й він в першу чергу орієнтувався на українського споживача. IDEIA сьогодні це вже бренд і один з провідних в Україні виробників якісного домашнього текстилю. Поступово команда змінювала технологічні цикли, пропонуючи товари європейського рівня за приємною українською ціною. І цим робочим принципам миколаївське підприємство не змінило навіть у воєнний час.

“Ми завжди прагнули створювати якісний текстиль, текстиль європейського рівня, доступний пересічному українцю. Звідси колекції з різною ціновою категорією. Де кожен обере для себе оптимальний варіант. Є бюджетні варіанти, є середнього рівня, преміум колекції. І ми пишаємось тим, що купуючи будь-яку річ – наш клієнт неодмінно отримує якісний товар” Олена Саф’яненко, засновниця підприємства.

Війна – випробування, що загартовують

З перших днів війни підприємство, як і місто Миколаїв, опинилось на лінії фронту. На початку березня, при спробі атакувати місто, сталося влучання російськими снарядами, і на одній з фабрик зайнялась пожежа. Згоріло обладнання, матеріали та частина відшитої продукції. Була частково зруйнована будівля нової, нещодавно побудованої фабрики та складські приміщення. На щастя, не постраждав ніхто з персоналу. Друга наша фабрика знаходиться з боку, до якого ворог теж діставав з артилерії. Регулярні обстрілиміста припинились тільки 11 листопада 2022 року, після звільнення Херсону.

“За цей час було різне: вибиті вікна, посічені скалками снарядів стіни та двері,снаряди падали поруч з приміщенням та у внутрішньому дворі підприємства.Був приліт навіть у центр міста, біля фірмового магазину нашого бренду, на щастя, тоді ракета не розірвалась. Жахливе видовище для мирного міста та підприємства з виготовлення ковдр та подушок”

Що ми робимо у темряві? Поступово перемагаємо її

Через постійні обстріли була змушена залишити місто частина спеціалістів.
Блокада Чорного моря призвела до проблем із постачанням сировини. Проте підприємство не зупинило роботу, а персонал фірми не опустив руки. У приміщенні старої фабрики та в магазині ІДЕЯ було організовано стаціонарне сховище для працівників підприємства, їхніх родин та людей, що жили неподалік. Багато людей залишались ночувати на підприємстві, бо там було безпечніше, ніж вдома, де немає сховища. Багато робочого часу люди проводили у сховищі через регулярні повітряні тривоги. Адже для Миколаєва сигнал тривоги то був не порожній звук, а постійна загроза.

Постачання матеріалів для виробництва текстильної продукції перенаправили суходолом, в обхід заблокованих морських шляхів. Та справжні героїні та герої залишились у місті, без цього продовження роботи стало б дійсно неможливим. Фабрика, магазин, склади – все це потребувало найціннішого ресурсу – людей.

Нові виклики, нові потреби, нові колекції

“Так, дійсно легко не було. Виснаження безсонними ночами через обстріли,неналагодженість побутових умов, тривоги вдень. Але для нас, як для підприємства було важливим зберегти робочі місця людям. І тим, хто поїхав, і тим, хто залишився”.

Крім того, збільшився попит на продукцію. Адже попереду маячила зима, якій пророкували статус найскладнішої зими в історії України. З середини літа люди активно почали цікавитись особливо теплими ковдрами.

Зусилля IDEIA були направлені на задоволення цього попиту, адже це була
репутація підприємства як виробника домашнього текстилю, новий виклик та випробування. Ба більше, підприємство випустило новинку «дитя війни» – супер теплу ковдру POPCORN.

Illustration
135 грн

Скатертина доріжка Великдень

Illustration
785 грн

Ковдра попкорн внесезонна з кукурудзяним наповнювачем

Illustration
240 грн

Подушка comfort classic 50х70 см

Перемога понад усе

Попереду ще чимало роботи у підприємства – з відновлення потужностей та виходи на показники до війни, а то і вищі. В України – з відновлення цілих міст, сучасних, красивих, наших. Але разом ми сила.

“Ми пережили найважчу зиму в історії нашої країни. ЗСУ, енергетики, медики,
підприємці з генераторами, пересічні українці – ми робимо нашу перемогу реальністю щодня. І вона неодмінно буде. Адже Україна має найголовніше – людей, які прагнуть перемоги на кожному зі своїх фронтів”.

Історії своїх

Illustration

Dummy studio від шовку до форми

Illustration

Svetla.jute  екологічні вироби з джута

Illustration

Ua.Asgard  військова форма для жінок

Illustration

Клевацька Віта лялька-мотанка, як оберіг

Illustration

by_Мальва креатив у кожному метелику

Illustration

Kvitkaвишивка, що відома у світі

Illustration

Andamanaкраса з українською душею

Illustration

Nesemos
вироби з уламків техніки

Illustration

Lay Bottleдекор з думкою про природу

Illustration

Мар'яна Баранюкісторія національних прикрас

Illustration

Gradus Dobraмайстерня небайдужості

Ми продовжумо збирати історії українських виробників на Шафі для проекту "Історії своїх",розкажіть свою історію і можливо наступний випуск буде про вас

Made with