Illustration

Нова історія своїх розповідає про майстриню унікальних прикрас – Мар‘яну Баранюк, яка своїми прикрасами об'єднує українців та українок, як в межах країни, так і за кордоном.

Мар‘яна була працівником в банку, де для майстрині не було особливого місця для творчості. Після народження дитини, жінка зрозуміла, що повертатися у світ цифр і нескінченних папірців не бажає, а творчість навпаки – вабила своєю свободою. 

За 8 років, творчість майстрині трансформувалась в різні вироби: від об’ємної вишивки до роботи зі сталевими деталями.

Зі слів Мар‘яни, складнощів були завжди. По-перше, жінка сама з невеликого міста, де просто неможливо знайти потрібний матеріал, тому все потрібно замовляти онлайн (а це і дорого, і неможливо передивитися потрібні деталі наживо). По-друге, часто люди не цінують людську ручну працю, і, головне, досвід. Мар‘яна вважає, що робота майстра-початківця не може коштувати так, як досвідченого. Але всі ці проблеми ніщо порівняно з відгуками задоволених і вже тих, хто став постійними клієнтами.

Ми продовжумо збирати історії українських виробників на Шафі для проекту "Історії своїх",розкажіть свою історію і можливо наступний випуск буде про вас

Зміна пріоритетів у житті

24 лютого 2022 року змінило життя кожного українця. Майстриня теж не стала винятком, та попри небезпеку вона не виїздила з України.


“Я дякую безмежно своїй справі, що я легше переживала страшні події, занурюючись у творчість.”

Мар‘яні захотілося робити саме українські прикраси, щоб світ бачив українське більше, бачив нашу культуру і творчість. На початку війни жінці пощастило взяти участь в проєкті музею UA heritage, де майстрині України відтворювали у сучасному баченні стародавню українську вишивку. Перша «воєнна» робота - брошка-булава Незламна народилася на одному диханні, це серце з шипами як символ сильної, але пораненої України, вона здатна захищатися, але при цьому така вразлива і потребує підтримки. Потім з’явилися колоски, соняхи, брошка Тарас Шевченко та Леся Українка, ціла колекція зґардів.

Війна, що об’єднала увесь світ

Майстриня завела собі карту, де відмічає, куди розлетілися її роботи.


“Кожне замовлення - це персональна історія, знайомства з українками по всьому світу, історії болю, втрат, втечі з гарячих точок. Щиро радію, коли дівчата хочуть частинку України у вигляді моїх робіт, кажучи що вони підтримують їх в тяжкі моменти.”

Найприємніше і найсвітліше в цьому темному періоді : роботи жінки розлітаються по всьому світові. До дівчат в Йорданії, Ізраїлі, Японії, США, Франції, Надерландах. Мар‘яна щиро вірить, що її творчість допомагає і краса врятує світ, та буде перемога!

Illustration

Особисті перемоги майстрині

Своїми бестселерами майстриня вважає колоски, які вже завірусилися в інтернеті, та тризуб, як найпотужніший символи України.


“Останнім часом захопилася історією українських етнічних зґард: прикрас з Гуцульщини, які є частиною нашого етнокоду, відтворюю їх з особливим трепетом, адже кожна намистина має своє значення і символіку.”

На останніх Milan та Paris Fashion Week стилістка з України одягла кольє з колосками, яке Мар‘яна зробила під замовлення. Тим самим це дало змогу привернути увагу до України та нагадавши світу, що війна триває.
Обирайте унікальне. Обирайте своє. Обирайте українськ

Illustration
290 грн

Брошка колосок

Illustration
740 грн

Брошка Тризуб

Illustration
900 грн

Намисто і каблучка рубка

Історії своїх

Illustration

Dummy studio від шовку до форми

Illustration

Svetla.jute  екологічні вироби з джута

Illustration

Ua.Asgard  військова форма для жінок

Illustration

Клевацька Віта лялька-мотанка, як оберіг

Illustration

by_Мальва креатив у кожному метелику

Illustration

Kvitkaвишивка, що відома у світі

Illustration

Andamanaкраса з українською душею

Ми продовжумо збирати історії українських виробників на Шафі для проекту "Історії своїх",розкажіть свою історію і можливо наступний випуск буде про вас

Made with