Ляльки-мотанки

Illustration

Початок історії, як старт нового життя

Героїню нашої нової історії звуть Клевацька Віта, що проживає в Харківській області, в невеликому селищі разом зі своєю родиною. Раніше жінка співпрацювала з косметичним брендом, бо їй приносило радість дарувати іншим дівчатам красу та посмішки. Але завжди Віта знаходилась у пошуках праці серця, що привело її до навчання мистецтву виготовлення свічок.

“В січні 2022 року я випадково потрапила на майстер-клас з виготовлення свічок з вощини. Коли я виходила звідти, то вже онлайн моніторила, де можна купити вощину і все що потрібно для виготовлення власних свічок. То була любов з першого погляду.“

Ми продовжумо збирати історії українських виробників на Шафі для проекту "Історії своїх",розкажіть свою історію і можливо наступний випуск буде про вас

Як не загубити себе та творити під час війни

Маленькими кроками та розвивалось захоплення Віти, але у лютому у двері постукала повномасштабна війна. Компанія, з якою співпрацювала жінка залишилася на ринку росіі, і це стало для неї страшенною зрадою, бо небажання підтримувати країну агресора було в рази більше любові до роботи, яка колись приносила Віті задоволення.

“Війна, дикий страх за життя своє та дітей, і пастка, бо немає за що жити. Через пару місяців я почала потроху брати себе у руки, діставати вощину, бо якраз до початку війни встигла закупити її, та робити свічки.”

Так і почався шлях до перших продажів, від яких Віта раділа, мов дитина. Це стало початком не лише нового шляху заробітку та й спосіб, аби відволікатись від страшних новин для неї.

Захоплення ляльками-мотанками та їх секрети

Йшли тижні, а за ними місяці, поки Віталіна робила свічки та приносила частинку затишку в оселі українців. За деякий час жінка віднайшла нове захоплення — ляльки мотанки.

“Влітку у моєї доньки було день народження, вона в перші дні виїхала з Харкова до Львова, а потім за кордон. На її день народження я замовила у майстрині ляльку мотанку. Для мене то було щось таке сакральне, раз мене немає поряд, казала я, то нехай ця лялечка оберігає тебе, де б ти не була. І з того моменту моя доця мені почала казати, що я теж зможу робити такі ляльки, бо ще колись моя бабуся робила подібні. Вмовила.”

Віта спробувала зробити свою першу ляльку мотанку на прохання своєї доньки, та отак у неї з'явилась ще одна любов до створювання ляльок. Вони у майстрині не зовсім звичні, бо на кожній з них вона пише рунічний став для захисту оселі. Тому ці лялечки — справжні Берегині. Також Віта робить так званих Нерозлучників, що уособлюють собою закохані пари. 

“Обов'язково робиться це так, щоб ляльки були один до одного повернуті, немов він милується своєю коханою, ніби зіронькою. Ще маленький секрет: на Нерозлучниках ставлю оберіг для родини, для захисту кохання від недобрих людей.”

Головні принципи роботи майстрині

Одним з головних принципів лялечок і свічок, які виробляє Віта є — ціна. Жінка принципово тримає ціни на свічки на довоєнному рівні та шукає продавців вощини, щоб вона була за доступною ціною. З ляльками така ж ситуація.

“Я пам'ятаю, як я дивилася на тих мотанок, коли замовляла своїй доні та вибрала малесеньку, яка була на той момент мені по кишені. Тому я намагаюся тримати таку ціну, щоб людина могла собі дозволити її купити, бо хочу дарувати свою творчість та затишок якомога більшій кількості людей у ці часи.”

Унікальний подарунок-оберіг, що має вигляд господаря

Віта робить лялечок всього лише 4 місяці, а свічки — менше ніж рік, тому вона все ще називає себе майже новачком у цій справі. Але серцем відчуває, що це її справа, яка окриляє, відгуки від якої надихають, а в голові — постійно народжуються нові ідеї!

В грудні 2022 року майстриня зробила і продала понад десять закоханих пар Нерозлучників. Лялечки Берегині теж мають великий попит, бо це не просто декор, а — оберіг. 

Illustration
450 грн

Берегиня

Illustration
970 грн

Нерозлучники

Illustration
450 грн

Мати з дитиною

“Зараз теж працюю над замовленням для неймовірної гарної дівчини. Мені надали фото і це дуже цікаво, коли намагаєшся зробити ляльок, які будуть схожі на своїх майбутніх господарів: колір волосся, нитки на хресті, який на обличчі підбирати під колір оченят.”

Історії своїх

Illustration

Dummy studio від шовку до форми

Illustration

Svetla.jute  екологічні вироби з джута

Illustration

Ua.Asgard  військова форма для жінок

Illustration

by_Мальва креатив у кожному метелику

Ми продовжумо збирати історії українських виробників на Шафі для проекту "Історії своїх",розкажіть свою історію і можливо наступний випуск буде про вас

Made with