В нашій новій “Історії своїх” йдеться про бренд, що був народжений під час повномасштабної війни. А саме, про бренд Nesemos, який ще позиціонує себе, як “бренд донатів”. Незвично, чи не так?
Ця історія не лише про унікальний бренд, а про великі сенси та незламність команди Nesemos і всіх українців.
Переформування професій та цінностей
Власниками бренду є Петро Шуклінов та Марія Ксьондзик, які до повномасштабного вторгнення обидва працювали в медіа. Марія керувала відділом нативної реклами у великому онлайн-виданні, а Петро - соціально-політичною редакцією. В перший тиждень вторгнення Петро сформував команду і почав збирати донати на пікапи. За пару місяців процес став системним: зібрали мільйон гривень, купили ,скільки вміщається в бюджет, машин за кордоном, пригнали в Україну, поремонтували, пофарбували в піксель і передали військовим. І так кожного місяця війни.
Ідея створення бренду та шлях до США
Люди робили просто неймовірні пожертви - 15, 50, 80 тисяч гривень за раз. І Петро захотів їм віддячити: подарувати щось, що нагадуватиме про їхній вклад та стане символом перемоги ЗСУ над окупантами. Тож вигадав дарувати сувеніри зі збитої російської авіації.
Метал для першої партії передав підписник Петра: недалеко від його житла збили російський вертоліт Ка-52 "Алігатор" і декілька уламків лишались просто неба. Майстер бренду - Сергій, що встиг вчасно евакуюватись з Маріуполя у Львів - залив ті уламки в епоксидну смолу і вийшли круті брелоки.
Петру було важливо, щоб брелоки були не просто красивим шматком металу, а наочно показували, у що перетворюється ворожа техніка на українській землі - вона розлітається на шматки. Саме тому у сувенірів такий дизайн.
“Частина першої партії поїхала найбільшим донатерам, а частина - в США разом з українською делегацією. Вони подарували сувеніри Nesemos американським конгресменам і автору ленд-лізу для України - сенатору Бену Кардіну.”
Розвиток та урізноманітнення колекції
Після цього Петро запропонував своїй колезі Марії створити повноцінний магазин донатів, щоб люди могли отримувати щось на згадку за внески. Марія за місяць запустила онлайн-магазин. Її брат зробив сайт, а Марія разом з ілюстратором розробляла перші патріотичні принти для футболок і худі.
Поступово магазин наповнювався різними принтами та сувенірами з нових моделей збитих російських гвинтокрилів і літаків. Наразі в колекції є: гвинтокрили Мі-24, Мі-35, Мі-8, а також літаки: Су-25, Су-30СМ, Су-34.
Nesemos роблять з них не тільки брелоки, а й малі та великі статуетки.
Підтримка світу, що надихає рухатись далі
За перший місяць роботи магазин заробив 50 000 грн для ЗСУ. А вже на третій - 500 000 грн. Деякі покупці купували одразу з десяток брелоків на подарунки партнерам та колегам.
“Магазин набрав таких обертів, що я (Марія) звільнилася з позиції в медіа та почала на повну займатись магазином. Зараз у Nesemos є англомовна версія сайту, сторінка на декількох маркетплейсах, а також соцмережі. Іноземці якимось чином знаходять англомовний сайт, купують сувеніри та пишуть слова підтримки. Це дуже зворушує.”
Періодично Петро також проводить аукціони на особистій сторінці Facebook. На аукціоні були марки, підписані Залужним та в.о. голови СБУ Малюком, та брелоки, підписані для бренду головою ГУР Кирилом Будановим.
За допомогою діяльності бренду з серпня 2022 року вдалося зібрати вже 2 млн грн на машини для ЗСУ.
На Шафі відтепер теж можливо придбати оригінальний товар, та таким чином отримати унікальний подарунок та переказати на автівки для армії 85% з суми товару. Як кажуть засновники, вони сплачують усі податки, а також роботу майстрів, виробництво одягу, доставлення та операційні витрати, необхідні для підтримки роботи магазину. Це загалом близько 15%, а все інше - виключно на ЗСУ.